Rishikimi ditor i korrjes: çfarë të dini

Rishikimi ditor i korrjes: çfarë të dini

Ne përfshijmë produkte që mendojmë se janë të dobishëm për lexuesit tanë. Nëse blini përmes lidhjeve në këtë faqe, ne mund të fitojmë një komision të vogël. Këtu është procesi ynë.

Korrja e përditshme jep komplete vakti me bazë bimore. Shërbimet e ofrimit të kit të vaktit janë të njohura në mesin e njerëzve që duan ushqime të shpejta, të shëndetshme dhe të përshtatshme. Por përfitimet shëndetësore varen vërtet nga diapazoni i kompanisë dhe zgjedhjet e personit.

Ju lutemi vini re se shkrimtari nuk e ka provuar këtë shërbim. Të gjitha citatet sigurohen nga një recensues i pavarur, Jamey Powell, i cili mori një çantë falas nga Daily Harvest.

Këtu, ne shpjegojmë se si funksionon Harvest Daily, rishikojmë përfitimet e mundshme dhe diskutojmë disa alternativa.

isfarë është korrja e përditshme?

Korrja e përditshme është një shërbim i dorëzimit të vaktit që përqendrohet në fruta dhe perime. Njerëzit mund të zgjedhin nga më shumë se 80 opsione të krijuara nga kuzhinierët, përfshirë smoothies, supa dhe lojë me birila.

Të gjithë janë të bazuara në bimë dhe të përshtatshme për njerëzit me dieta vegan. Përbërësit, shumica e të cilave janë organikë, përfshijnë arra, fara, "super ushqime" dhe erëza.

Një person mund të ketë nevojë të shtojë supë, vaj ose qumësht në recetë, duke ndjekur udhëzimet e përfshira në secilën pajisje. Përgatitja mund të përfshijë përzierjen e një gojëmjaltë ose ngrohjen e një vakt në sobë ose në mikrovalë.

Si të filloni

Njerëzit mund të regjistrohen për korrje ditore në faqen e saj të internetit. Për të krijuar një llogari, një person duhet të sigurojë adresën e tyre të postës elektronike, vendndodhjen dhe informacionin e faturimit. Konsumatorët

ndërtojnë planet e tyre të pajtimit duke zgjedhur nëntë, 12 ose 24 artikuj për shpërndarje javore ose mujore.

Harvest Daily paketon ushqimin e tyre me akull të thatë për ta mbajtur atë të ngrirë dhe jep një ditë që klienti zgjedh. Njerëzit i ruajnë komplet e tyre në frigorifer.

Pas dorëzimit të tyre të parë, një person mund të shkëmbejë zgjedhjet, të kalojë një javë ose të ndalojë planin e tyre.

Harvest Daily gjithashtu ofron një aplikacion iOS që njerëzit mund të përdorin në pajisjet Apple për të bërë më të lehtë blerjet. Konsumatorët mund të menaxhojnë llogaritë dhe porositë e tyre duke përdorur aplikacionin.

Filloni me Harvest Daily

opsionet e menusë së korrjes ditore

"Korrja e përditshme përfshin përbërës që njerëzit mund të mos i përdorin rregullisht vetë, siç janë manaferrat goji, dragonfruit dhe amaranth. Gjithashtu, shumica e përbërësve të tyre janë organikë. "

– Jamey Powell

Harvest Daily ofron një gamë të vakteve të shëndetshme të pasura me fruta dhe perime, duke përfshirë:

smoothies

një person Duhet të shtojë një lëng, siç është qumështi ose uji i arrës së arrës së kokosit, në përbërësit e tjerë përpara se t'i përzieni.

Shembuj të aromave të smoothie të kompanisë përfshijnë:

 • Cacao dhe Avocado
 • Mandarin dhe Karrot
 • Xhenxhefil dhe zarzavate

CACAO dhe Avocado Smoothie Faktet dhe Udhëzimet Ushqimore

Faktet ushqyese për Smoothie Cacao dhe Avocado janë si më poshtë:

 • Madhësia e shërbimit: Një enë (220 gram)
 • Kaloritë për shërbim: 570 kalori
 • Yndyra totale: 40 gram (g)
 • Yndyra e ngopur: 17 g
 • Trans Fat: 0 g
 • Kolesteroli: 0 g
 • natriumi: 160 miligram (mg)
 • Karbohidratet totale: 51 g
 • Fibra dietike: 15 g
 • Sheqernat totale: 29 g
 • Proteina: 21 g
 • Vitamina D: 0 Mikrogramë (MCG)
 • Kalciumi: 61 mg
 • Hekuri: 10 mg
 • Kaliumi: 1273 mg

Korrja e përditshme thotë se për të përgatitur këtë gojëmjaltë, një person Duhet të mbushni enën në majë me lëngun e tyre të preferuar. Pastaj, ata duhet të përzihen përmbajtjen e enës.

tasat e korrjes

Pjatat e korrjes përmbajnë perime, fara dhe erëza, plus përbërës të tjerë, siç është maja ushqyese. Një person mund të përgatisë tasin duke shtuar ujë, supë ose vaj dhe duke e ngrohur në mikrovalë ose në sobë. Shembuj

përfshijnë:

 • Brokoli dhe "Cheeze"
 • Rajs lulelakër dhe pesto
 • quinoa dhe chipotle

brokoli dhe "cheeze" Faktet dhe udhëzimet ushqyese

Faktet ushqyese të tasit të korrjes së brokolit dhe "djathit" janë si më poshtë:

 • Shërbyer Madhësia: Një enë (298 g)
 • Kaloritë për shërbim: 380 kalori
 • Yndyra totale: 28 g
 • Yndyra e ngopur: 3 g
 • Trans Fat: 0 g
 • Kolesteroli: 0 g
 • natriumi: 770 mg
 • Karbohidratet totale: 24 g
 • Fibra dietike : 9 g
 • Sheqernat totale: 6 g
 • Proteina: 14 g
 • Vitamina D: 0 mcg
 • Kalciumi: 124 mg
 • Hekuri: 5 mg
 • Kaliumi: 974 mg

Korrja e përditshme ofron dy mundësi për të ngrohur taset e saj të korrjes.

Për të gatuar ushqimin në një sobë, kompania i udhëzon njerëzit të heqin pjesën e sipërme të filmit, të derdhni ushqimin në tigan dhe të shtoni 2 lugë ujë ose supë. Pastaj, njerëzit duhet ta gatuajnë atë gjatë nxehtësisë mesatare të lartë për 3-5 minuta, duke i trazuar herë pas here.

Për të mikrovaluar tasin e korrjes, një person duhet të heqë filmin dhe të shtojë 2 lugë ujë ose supë. Pastaj, ata duhet të ngrohin tasin e korrjes lart për 3 minuta, të përzihen dhe të ngrohin për një shtesë 1-2 minuta. Njerëzit mund të ngrohin ushqimin në enën e tij ose në një tas të sigurt me mikrovalë.

Flatbreads

Flatbreads përmbajnë një shumëllojshmëri të toppings, dhe një person mund të shtojë shtesa, siç është djathi pa qumështor, përpara se t'i ngrohë ato në furrë. Të gjitha rradhët e sheshtë janë pa gluten. shembujt

përfshijnë:

 • Kale dhe patate të ëmbla
 • Tomatillo dhe Pepper
 • Kombucha dhe Sage

Informacioni dhe udhëzimet ushqyese të patates së ëmbël dhe të ëmbël

Faktet ushqyese të kale dhe patate të ëmbla të patates janë si më poshtë:

 • Madhësia e shërbimit: Një Flatbread ((një Flatbread (One Flatbread ( 230 g)
 • Kaloritë për shërbim: 370 kalori
 • Yndyra totale: 16 g
 • Yndyra e ngopur: 2 g
 • Trans Fat: 0 g
 • Kolesteroli: 0 g
 • natriumi: 520 mg
 • Karbohidratet totale: 52 g
 • Fibra dietike: 7 g
 • Sheqernat totale: 11 g
 • Proteina: 7 g
 • Vitamina D: 0 mcg
 • Kalciumi: 136 mg
 • Hekuri: 8 mg
 • Kaliumi: 832 mg

F (232 ° C). Pastaj, njerëzit duhet të zhbllokojnë shiritin e sheshtë, ta heqin atë nga baza dhe ta vendosin në fletën e pjekjes. Flatbread kërkon 20-25 minuta për të pjekur.

Supat

isshtë e thjeshtë të përgatisni supat duke shtuar ujë ose supë përpara se t'i ngrohni në mikrovalë ose në sobë.

Shembuj të supave të korrjeve ditore përfshijnë:

 • Lentil dhe mesquite djegës
 • kungull butternut dhe rozmarinë
 • Madhësia e shërbimit: Një enë (283 g)
 • Kalori për shërbim: 280 kalori
 • Yndyra totale: 2.5 g
 • Yndyra e ngopur: 0 g
 • Trans Fat: 0 g
 • Kolesteroli: 0 g
 • natriumi: 760 mg
 • Karbohidratet totale: 52 g
 • Dietare Fibra: 13 g
 • Sheqernat totale: 10 g
 • proteina: 14 g
 • Vitamina D: 0 mcg
 • Kalciumi: 103 mg >

  Kur përdorni një sobë, një person duhet të heqë filmin dhe të derdhë përmbajtjen në një tigan. Pasi të shtojë 1 filxhan ujë ose supë, një person duhet të ngrohë supën në nxehtësi mesatare të lartë për 4-6 minuta, duke e trazuar herë pas here.

  Për të ngrohur në mikrovalë, një person duhet të heqë filmin dhe të shtojë 1 filxhan ujë ose supë. Pastaj, ata duhet të ngrohin supën lart për 3 minuta, të përzihen tërësisht dhe të nxehen për 2-3 minuta shtesë. Një person mund të ngrohë supën qoftë në enën e saj ose në një tas të sigurt me mikrovalë.

  Tërshërë ose tasat Chia

  Njerëzit mund të zgjedhin ose enët e tërshërës ose chia. Secili kërkon që një person të shtojë lëng dhe të lërë tërshërën ose farat të zhyten brenda natës. Në mëngjes, një person mund të ngrohë një tas tërshërë. Shembuj

  përfshijnë:

 • Qershi dhe tas i errët me çokollatë
 • Vanilla Bean dhe Apple Chia Bowl
 • Kungull dhe Oat Chai Oat Bowl

Faktet dhe udhëzimet ushqyese me çokollatë të errët dhe çokollatë të errët

Faktet ushqyese të tasit të tërshërës së qershisë dhe çokollatës së errët janë si më poshtë:

 • Madhësia e shërbimit: Një enë (150 g)
 • Kalori për shërbim: 260 kalori
 • Yndyra totale: 7 g
 • Yndyra e ngopur: 3 g
 • Trans Fat: 0 G
 • Kolesteroli: 0 g
 • natriumi: 45 mg
 • Karbohidratet totale: 50 g
 • Fibra dietike: 12 g
 • Sheqernat totale: 15 g
 • proteina: 7 g
 • Vitamina D: 0 mcg
 • Kalcium: 48 mg
 • Hekuri: 5 mg
 • Kaliumi: 483 mg

mikrovalë.

Për të ngrohur ushqimin në sobë, një person duhet të heqë filmin nga ena dhe të derdhë përmbajtjen në një tigan. Pastaj, pasi të shtojnë gjysmën e filxhanit të qumështit të tyre të preferuar, ata duhet ta gatuajnë atë në nxehtësi mesatare të lartë për 2-3 minuta.

Për të ngrohur duke përdorur një mikrovalë, një person duhet të heqë filmin nga ena dhe të shtojë gjysmën e filxhanit të qumështit të tyre të preferuar. Pastaj, ata duhet të nxehen lart për 1.5 minuta, të përzihen dhe të nxehen për një shtesë 1-2 minuta. Një person mund të përdorë enën ku ushqimi hyn brenda ose ta transferojë atë në një tas të sigurt me mikrovalë.

Scoops

Scoops janë trajtime të ngrira pa qumështore që nuk përmbajnë sheqerna të rafinuar ose përbërës artificialë. Ata kanë nevojë për shkrirje për 10 minuta para se të jenë gati për të ngrënë.

Shembuj të disa aromave përfshijnë:

 • Luleshtrydhe me një komposto të pasur, të pjekur në kokrra të kuqe
 • nenexhik me patate të skuqura të errëta, melty kakao
 • vanilje me susam të zi të kripur, të tundur

Scoop Compot Berry janë si më poshtë:

 • Madhësia e shërbimit: Dy të tretat e një filxhan (134 g)
 • Kaloritë për shërbim: 270 kalori
 • Yndyra totale: 18 g
 • Yndyra e ngopur: 16 g
 • Trans yndyrë: 0 g
 • Kolesteroli: 0 g
 • natriumi: 20 G
 • Karbohidratet totale: 23 g
 • Fibra dietike: 2 g
 • Sheqernat totale: 19 g
 • Sheqernat e shtuara: 14 g
 • Kaliumi: 342 mg

Harvest Daily rekomandon ta lini enën të ulet për 10 minuta para se të hani a duke shërbyer.

kafshimet

Këto trajtime të ëmbla janë të gatshme të hanë direkt nga frigoriferi, por një person mund t'i zbusë ato duke i vendosur në frigorifer për të shkrirë së pari. Ka shtatë kafshime për filxhan.

Shembuj të disa aromave përfshijnë:

 • Hazelnut dhe çokollatë
 • Espresso Bean dhe Tahini
 • Peach dhe Bajame

Faktet dhe udhëzimet ushqyese të lajthisë dhe çokollatës

Faktet ushqyese të lajthisë dhe kafshimeve të çokollatës janë si më poshtë:

 • Madhësia e shërbimit: një kafshim (28 g)
 • Kaloritë për shërbim: 100 kalori
 • Yndyra totale: 6 g
 • Yndyra e ngopur: 0.5 g
 • Trans Fat : 0 g
 • Kolesteroli: 0 g
 • natriumi: 0 g
 • Karbohidratet totale: 11 g
 • Fibra dietike: 3 g
 • Sheqernat totale: 7 g
 • Proteina: 2 g
 • Vitamina D: 0 mcg
 • Kalciumi: 20 mg
 • Hekuri: 2 mg
 • Kaliumi: 199 mg

Korrja e përditshme thotë se kafshimet e saj janë gati për të ngrënë menjëherë nga ngrirja.

latte

Këto përfshijnë barishte dhe erëza, dhe një person merr tre "pod" të pjesëve individuale në një filxhan.

Një person shton qumësht dhe përgatit latte e tyre në mikrovalë ose në sobë. Alsoshtë gjithashtu e mundur të shijosh këto të akullta.

Shembuj të disa aromave përfshijnë:

 • Xhenxhefili dhe shafran i Indisë
 • Matcha dhe lemongrass
 • Kafe dhe bajame

Faktet dhe udhëzimet ushqyese të xhenxhefilit dhe shafranit të Indisë

Faktet ushqyese të xhenxhefilit dhe shafranit Latte janë si më poshtë:

 • Madhësia e shërbimit: një pod ( 34 g)
 • Kaloritë për shërbim: 45 kalori
 • Yndyra totale: 3.5 g
 • Yndyra e ngopur: 2.5 g
 • Trans Fat: 0 g
 • Kolesteroli: 0 g
 • natriumi: 0 g
 • Karbohidratet totale: 4 g
 • Fibra dietike: 1 g
 • Sheqernat totale: 2 g
 • Sheqernat e shtuara: 1 g
 • Proteina: 1 g
 • Vitamina D: 0 mcg
 • Kalciumi: 10 mg
 • Hekuri: 1 mg
 • Kaliumi: 83 mg

.

Hot Latte

Për të përgatitur një latte të nxehtë, një person duhet:

 • Drejtoni podin e mbyllur nën ujë të nxehtë për 10 sekonda.
 • Unpel dhe derdhni përmbajtjen e podit në një turi të sigurt me mikrovalë ose një tigan të rreptë, duke shtuar 1 filxhan qumështin e preferuar të një personi.
 • Ngrohni lëngun në mikrovalë ose në sobë mbi nxehtësinë mesatare të lartë për 1-2 minuta.
 • latte i akullt

  Për të përgatitur një latte të akullt, një person duhet:

 • Drejtoni podin e mbyllur nën ujë të nxehtë për 10 sekonda .
 • Unloni pod dhe derdhni përmbajtjen në një blender, duke shtuar 1 filxhan qumështin e preferuar të një personi dhe përzieni deri në gëzof.
 • Hidhni mbi akull.
 • Me mylk

  Për të përgatitur një latte me mylk të përditshëm të Harvest, një person duhet:

 • Drejtoni podin e mbyllur nën ujë të nxehtë për 10 sekonda.
 • Derdhni përmbajtjen e podit në një blender me dy pykë Mylk dhe 1 filxhan ujë, dhe përzieni.
 • Ndiqni udhëzimet për një latte të nxehtë ose të akullt.
 • Sa kushton korrja ditore?

  “Një kuti mesatare prej nëntë artikujsh kushton rreth 65 dollarë – megjithëse transporti është falas. Nëse njerëzit blejnë smoothie shpesh, kjo mund të mos duket shumë e shtrenjtë. Por nëse një person është po aq i rehatshëm duke bërë një grup të madh të supave ose të hedhin përbërës në një blender për një gojëmjaltë në shtëpi, mund të jetë një buxhet i shtrirë. "

  – Jamey Powell

  Kostoja e një urdhri ditor të korrjes varet nga lloji dhe numri i artikujve.

  Pricesmimet, përfshirë transportin dhe taksat, janë:

  • Pjata Forager: 5,99 $ për artikull
  • Pjatat e OAT: 5,99 $ për artikull
  • tasat chia: 5,99 $ për artikullin
  • latte: 5,99 $ për dy
  • Supa: 7,99 $ për artikull
  • Smoothies: 7,99 $ për artikullin
  • < Li> Bites: 7,99 $ për shtatë kafshime

  • MYLK: 7,99 $ për një gjysmë-gallon, i cili bën tetë servings 7-ons
  • Scoops: 8,99 $ për Pint
  • Pjatat e korrjeve: 8,99 $ për artikull
  • Flatbreads: 8,99 $ për artikull

  Zbritjet janë në dispozicion kur njerëzit porosisin produkte të shumta:

  • 9– 11 artikuj: 5 $ zbritje
  • 12–23 artikuj: 10 $ zbritje
  • 24–26 artikuj: 20 $ zbritje

  Korrja ditore gjithashtu siguron rregullisht promo Kodet me zbritje shtesë.

  Shkoni në Harvest Daily

  Javët e kalimit, ndryshimi i porosive dhe anulimi

  Konsumatorët mund të kalojnë ose vonojnë dërgesat deri në 8 javë më parë. Një person mund të kalojë një numër të pakufizuar të dërgesave pa pagesë.

  Urdhërat e ndalimit janë gjithashtu të mundshme, dhe kompania kursen llogarinë e personit. Pushimi parandalon dërgesat dhe faturimin derisa personi të zgjedhë të rifillojë pajtimin e tyre. Konsumatorët

  gjithashtu mund të anulojnë në çdo kohë. Kjo fshin llogarinë e personit, kështu që ata do të duhet të bëjnë një të re nëse duan të përdorin përsëri shërbimin.

  Njerëzit mund të ndryshojnë, të kalojnë, pauzë ose të anulojnë një dërgesë para orës 6:00 të mëngjesit. Të Dielën para se kutia e tyre të jetë planifikuar të dërgojë. Pas kësaj kohe, Harvest Daily do të dërgojë dorëzimin dhe do të dërgojë një faturë.

  Njerëzit ndryshojnë porositë e tyre përmes llogarisë së tyre në faqen e internetit të Harvest Daily.

  Për kë është e mirë për të korrur ditore?

  "Opsionet e menusë janë plotësisht vegan dhe vegjetariane, të cilat mund të jenë një profesionist për disa njerëz. Sidoqoftë, nëse ata duan të përmirësojnë llogaritjen e proteinave në disa vakte, ata do të duhet të furnizojnë përbërësit e tyre. "

  -Jamey Powell

  Shërbimi ditor i vaktit të korrjes mund të jetë një mundësi e mirë për njerëzit e interesuar për ushqime pa qumësht, pa gluten dhe vegan. Shumica e recetave janë gjithashtu pa soje, përveç disa që përdorin produkte soje të fermentuara, të tilla si Miso dhe Tamari.

  Njerëzit mund të filtrojnë zgjedhjet e tyre në aplikacion sipas preferencave të tyre dietike.

  Dieta Vegan

  Të gjitha produktet e korrjes ditore janë të përshtatshme për dietat vegan. Sidoqoftë, ngrënia e vetëm këtyre produkteve mund të mos sigurojë varydex prodhues proteina të mjaftueshme. Si shembull, imagjinoni që një person ha vetëm këto vakte ditore të korrjes për një ditë:

  • Mëngjesi: Smoothie Strawberry dhe Peach, i cili ka 3 g proteina
  • Dreka: Butternut Squash dhe Supë Rozmarinë, e cila ka 4 g proteina
  • Darka: Lulelakër Rajs dhe PEpër të, e cila ka 8 g proteina

  Kjo siguron një total prej 15 g proteine për ditën. Lejimi i rekomanduar dietik i proteinave për të rriturit është 0.8 g në ditë për çdo kilogram të peshës trupore. Për një person që peshon 200 paund, kjo barazohet me rreth 72.5 g proteina çdo ditë. Sidoqoftë, disa njerëz mund të kenë nevojë për më shumë proteina, veçanërisht të moshuar dhe njerëz që përpiqen të ndërtojnë muskuj.

  Për të rritur përmbajtjen e proteinave të këtyre vakteve, një person mund të shtojë:

  • qumështin e bimëve të pasura me proteina, siç është qumështi i proteinave të sojës ose bizele
  • Fasulet dhe pulset, të tilla si qiqrat, thjerrëzat dhe fasulet e zeza
  • tofu ose tempeh
  • arra, gjalpë arrë ose fara

  Ndërkohë , disa kafshime të rostiçerisë së korrjeve ditore që përmbajnë arra dhe fara sigurojnë afërsisht 2 g proteina për kafshim. Për të zgjedhur ushqimet më të larta në proteina, shikoni informacionin ushqyes që Harvest Daily ofron në faqen e saj të internetit.

  Përfitimet e përgjithshme të shëndetit

  Sipas një rishikimi të vitit 2019, të kesh një dietë me bazë bimore mund të:

  • Përmirësoni diversitetin e baktereve të zorrëve
  • Ulja e inflamacionit
  • Ndihmoni në parandalimin e mbipeshes dhe diabetit

  sëmundje Një meta-analizë e vitit 2018 nxori në pah vetitë kardioprotektive të këtyre dietave, duke raportuar, për shembull, që vegjetarianët kanë tendencë të kenë kolesterol më të ulët se omnivorët.

  Në përgjithësi, ushqimet bimore janë burime të mira të shumë vitaminave, mineraleve dhe antioksidantëve. Udhëzimet dietike për amerikanët i nxisin njerëzit të hanë më shumë fruta dhe perime për të ulur rrezikun e tyre për të zhvilluar disa sëmundje.

  Mësoni më shumë rreth ushqimeve të pasura me antioksidantë.

  alternativa të shëndetshme

  Shumë marka ofrojnë shërbime të shpërndarjes së vaktit, ndërsa të tjerët ofrojnë kuti frutash dhe perimesh të freskëta.

  Kushdo që kërkon mënyra të përshtatshme për të ngrënë më shumë fruta dhe perime mund të provojë:

  • Larja dhe prerja e frutave dhe perimeve të shijshme në tufa dhe ruajtja e tyre në frigorifer
  • Përgatitja e vakteve të mëdha me bazë bimore, të tilla si chilis, tavat e fasules, curries dhe supat, dhe ruajtjen e tufave për të ngrënë gjatë gjithë javës
  • Shtimi i frutave dhe perimeve të ngrira, siç janë boronica, mango, dhe spinaq, për të mbjellë qumësht për një gojëmjaltë të shpejtë
  • Ruajtja e perimeve të mbetura për të shtuar në sallatën e drekës së ditës tjetër ose mbështjellësin
  • Përzierja e tërshërave, farat chia, ose të dy me fruta të copëtuara, fara, dhe qumështin e bimëve, pastaj lënia e përzierjes për të kombinuar brenda natës për një tas mëngjes

  Udhëzimet dietike për amerikanët japin informacion të dobishëm në lidhje me zakonet e shëndetshme të ushqimit që përqendrohen në fruta dhe perime. Këto përfshijnë ngrënie të stilit mesdhetar dhe ngrënie të shëndetshme vegjetariane. Një person mund të përdorë këto informacione për të ndihmuar në planifikimin e vakteve të tyre.

  për njerëzit e interesuar për të provuar një shërbim të kit të vaktit, ai që është i ngjashëm me Harvest Daily është karota e purpurt, e cila gjithashtu i kushtohet P

  דילוג לתוכן